Keratīns, kas tas ir?

Cilvēka mati ir gandrīz 90% olbaltumvielu vai, citiem vārdiem sakot, olbaltumvielas. Un keratīns ir tikai viena no mūsu ķermeņa šķirnēm. Bet šeit ir jāsaprot, ka šāda veida proteīns, kas iegūts rūpnieciski, būtiski atšķiras no dabiskā.

Ir svarīgi arī zināt, ka, neskatoties uz keratīna kosmētikas milzīgo popularitāti, tas nav visiem. Piemēram, plānas matu produkcijas ar lieko olbaltumvielu svaru. Jā, un cirtas, kurām ir apmierinošs stāvoklis, šāda kosmētikas sērija nedarbosies, jo tas izraisīs matu iekaisumu ar olbaltumvielām, kas novedīs pie to sausuma un bojājumiem.

Līdz šim keratīna iztaisnošanas variācijas ir daudz. Lai gan pa tiesībā tas ir vienāds ar nelielām izmaiņām komponentos. Sākotnēji šī procedūra bija paredzēta afroamerikāņu un Āzijas sievietēm ar stingriem, nerātniem matiem. Bet pakāpeniski to sāka izmantot ikviens.

Keratīna iztaisnošana ir īslaicīga un, atšķirībā no pastāvīgās, nemaina matu struktūru. Šķidrais keratīns pārklā matus, iekļūst bojātās vietās un noslēdz tās. Tas notiek augstas temperatūras ietekmē, keratīns koagulējas un kļūst par elastīgu aizsargapvalku. Pēc procedūras mati kļūst ievērojami gludāki un spīdīgāki. Pēc galvas mazgāšanas viņi nesaprot, tie ir vieglāk ķemmēt un izskatās labi kopti, it kā tu tikko būtu atstājis salonu. Atšķirība pēc „keratīna matu iztaisnošanas” procedūras vienmēr ir ļoti pamanāma pirms un pēc, un efekts ilgst līdz 3 mēnešiem atkarībā no matu veida un turpmākās aprūpes.

Matu veids un rezultāts

Mati pirms keratīna

Keratīns ir viens no nedaudzajiem, tomēr visefektīvākajiem matu iztaisnošanas veidiem. Vidēji klienti izbauda iztaisnošanas rezultātu sešus mēnešus. Šeit izšķirošo lomu spēlē matu mazgāšanas biežums. Ja mati tiek reti mazgāti, keratīna iztaisnošanas rezultāts var ilgt 8+ mēnešus. Mīkstākas struktūras mati saglabā rezultātu nedaudz mazāk. Visilgāk keratīns paliek uz normāliem un veselīgiem matiem. Ietekmes ilgums ir atkarīgs no individuālajām īpašībām, dzīvesveida un matu veida.

Keratīna īpašības

Keratīna rezultāts

Keratīns ir proteīns, no kura veido matus, nagus un daļēji cilvēka ādu. Tā ir mehāniski spēcīga olbaltumviela, kas nešķīst ūdenī neitrālā pH līmenī un tādēļ cilvēka organismā veic aizsargfunkciju.

Šis proteīns satur daudz aminoskābju cisteīna. Šī aminoskābe nodrošina ļoti spēcīgu un mobilu proteīnu molekulu struktūru visā matos, kas sabojājas tikai ar ļoti agresīvu iedarbību (piemēram, matu apgaismojums). Šādas struktūras iznīcināšanas rezultātā ir ievērojami un neatgriezeniski bojājumi matiem vai ādai. Lai aizsargātu matus un ādu no visa veida ietekmes, kā arī to mitrinošo keratīnu sāka pievienot kosmētikai.

Kosmētiskiem nolūkiem keratīnu iegūst putnu spalvu, dzīvnieku nagu un aitu vilnas ķīmiskā apstrādē. Iegūtās keratīna molekulas ir diezgan lielas, tāpēc viņiem ir grūti iekļūt matos un ādā. Lielākoties tie tiek uzklāti uz virsmas, veidojot aizsargplēvi. Tā rezultātā ir kumulatīvs efekts, kas var padarīt matus smagākus. Tāpēc kosmētikai parasti pievieno keratīnu hidrolizētā formā, atdalot molekulu. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka keratīna molekulas nav ļoti stipri piesaistītas matu virsmai un ir viegli nomazgājamas ar šampūniem.

Apmeklējiet arī lapas:

20% atlaide!

Pasūtiet pakalpojumu caur mūsu mājaslapu un Jūs saņemsiet vienreizējo atlaidi 20%!